TRUVA GIZEMI

SABAH ÜLKELERI SERİSİNİN 5. ROMANI 

(İngilizce e-kitap almak için kapağı tıklayın)

Kasım 2005 senesi POW! (Florida, ABD) yarışmasında, Romans kategorisinde

1.  ödül kazandı

Bilinmezliğin peşinde, nefes kesen bir macera.

Türkiye'nin büyüleyici renkleriyle örülmüş, sesleri, kokuları, töreleri, tadları ile dans....

-- Indianapolis ABD'li, 24 yaşındaki kütüphaneci Olivia Hayden kanatlarına yeni sahiplenen bir kelebek gibi özgür olmuş, hayatın heyecanlarına yelken açmıştır.

Rahmetli büyükbabasının hayalini gerçekleştirmek üzere Antik Troia kentini ziyaret etmek için Türkiye turuna katılan Olivia olacakların tümünden habersiz, huzurlu bir tatil umutlamaktadır.  Fakat 35 yaşındaki, yakışıklı arkeoloji profesöru Dr. Somer Berk ile tanışınca dünyasi alt-üst olur. Somer Berk aile köklerinin Troia halkından olduğuna inanan bir bilimadamıdır.  Ve şu anda ünlü Troia Kralı Priam'ın hazineleriyle kaçakçılık yapanların peşindedir.

Bir yandan 2005 yazının ortalarında, İngiltere ve Türkiyedeki terörist bombalama olayları halkın tansiyonunu arttırırken, diğer yandan Amerikalı Olivia ve Türk Somer, karşı konulamaz bir güçle birbirlerini çekmektedirler. Fakat içlerindeki Troia ile alevlenen amansız aşkın etkisine rağmen, kahramanlarımızın mutluluk bulmalarına en büyük engel farklı kültür ve hayata bakış açılarının çatışmasından doğacak.

SABAH ÜLKELERI    -    BIYOGRAFI  -  HATIRALAR  -  SORU/CEVAP REPORTAJ  

TURKIYEDE BASILDI: SEVGİLİ DÜŞMANIM  -  SONSUZLUGA ISYAN

YAKINDA TURKIYEDE:: THE HORSEMAN/ AKINCI 

GECE YARISI BORAZANI   -   TRUVA GIZEMI     -    CONSTANTİNOPLE, SEVGİLİM

POSEIDON OZGUR    -    RUZGARLA VALS