SONSUZLUĞA İSYAN

(The Scorpion Child -- Serinin 3. romanı)

Ariadne... Dűn ve Yarının arasındaki buğulu eşikte, tutsak

Dikkat! Heyecan verici Sonsuzluğa İsyan okura  reenkarnasyonun gerçek olduğunu inandırabilir....

Daniel Saxon, Ariadne ve Burhan romanın baş kişileridir. Bu sürükleyici bir politik gerilim romanıdır; fakat kökeninde reenkarnasyon mistiği vardır. Olaylar New York, California ve İstanbul’da geçer. Uluslar arası bir aşk ilişkisi, terör, seks, film ve TV yıldızları arasındaki entrika dolu ilişkiler cinema-verité tarzında anlatılmaktadır.

Ariadne, Burhan ile beraberliğinin bedelini, küçük oğlunu kaybederek çok acı ödeyince evliliğini askıya alarak Çatalhöyük hakkındaki romanının tanıtım çalışmalarını yapmak üzere Amerika'ya gelir ve orada yaşamaya başlar. New York'ta Türk-Ermeni meselesini kendi yorumuyla aktaran bir kitap yazınca, Ermenilerin öfke ve nefretinin boy hedefi haline gelir.
Ariadne parçalarını toplamaya çalıştığı hayatını bir şekle sokmaya çalışırken, yakışıklı televizyon oyuncusu Daniel Saxon ile tanışır. Aralarında sanki yüzyıllar öncesine uzanan mistik ve yoğun bir duygu alışverişi başlar.
Ancak politik kimliği nedeniyle adeta cehennemde yaşamakta olan Burhan, genç kadının hayatında öylesine derin ve yüreğe uzanan izler bırakmıştır ki,
geleceği denetlemek imkânsızdır.

Türk dostu Kristina O'Donnelly, o kendine özgü üslubuyla sevgi, dostluk, düşmanlık, aşk ve mistisizmle sarıp sarmaladığı romanıyla okuru bazen duygulandırıp bazen şaşırtıyor.

Kapağı veya bu linki tıklayıp Yenisayfa.com alabilirsiniz.

SABAH ÜLKELERI    -    BİYOGRAFI  -  HATIRALAR  -  SORU/CEVAP REPORTAJ  

TURKIYEDE BASILDI: SEVGİLİ DÜŞMANIM  -  SONSUZLUGA ISYAN

SONBAHAR 2008'de TÜRKIYEDE:: THE HORSEMAN

GECE YARISI BORAZANI   -   TRUVA GIZEMI     -    CONSTANTİNOPLE, SEVGİLİM


LadyLiterature.com Copyright © 2005 by [Kristina O'Donnelly]. All rights reserved.