Kristina O'Donnelly

SABAH ÜLKELERİ ROMAN DİZİSİ

Kaleydoskopik ve egzotik Sabah Ülkeleri Dizisi’nin ana teması toplumun her katmanında karşılaşılabilinen, münakaşalı, sömürücü, ve sonunda kefaret veren aşk öyküleri içerdiği kadar, tarihi ve sosyal olayları da anlatmakta. Üç ayrı ailenin davaları, dertleri ve zaferleri tarih öncesinde gizli köklerinden çağımıza takip edilmekte. Truvalı Berk ailesi, Açean/Bizanslı Alkibiadesler, ve Türklerin Kayhanları.

Yazar Kristina O’Donnelly’nin canlı, renkli, kendine özel üslûbu ile okuyanı olayların içine çeken akıcı bir dili var.  Tűrkiye ve ABD'de köşe yazarlığı yapmış, editör ve gazeteci Kristina O’Donnelly, Müslüman dünyasındaki geleneklere, İrlanda’nın Katolik yaşantısına, hatta Truva, Roma, Kelt, Türk ve Kürt mitolojisine dair derin bilgi birikimini ortaya koyuyor. Kıtalararası fırtınalı serüvenler, tarihsel ve spritüel düşünceler yazarın edebi yetenekleriyle zenginleştirilmiş. Derin bir öykü okumak isteyen okuyuculara tavsiye edilir.

Sabah Ülkeleri Serisinin konusu genel olarak, yazarın, Türkiye ve ABD’deki hayatı, Avrupalı aile kökenleri, ayrıca Türkiye ve Amerika basın camiasında edindiği deneyimlerle enternasyonal politikanın arabesk dokusuna bakışı, çağdaş ve miladi tarihe yakınlığı, ve mitoloji, hırs, ihtiras, romantizm, reenkarnasyon, zafer ve kederle harman ettiği bir örgüdür. Kökleri Türkiye’de olan ve İrlanda, İsrail, ABD ve final bölümünde Irak, ve Bosna-Hersek’e uzanan egzotik insanlar, yerler ve gelenekler, her bir kitapta hızla gelişen ve beklenmedik bir şekilde sonuçlanan olaylar silsilesinde dantel  gibi iç içe bağlanıyor.

Hayat boyu süren araştırma ve yazma etkinliğinin meyvesi olan bu roman dizisi özgün ve çağdaş olduğu kadar tarihsel bir fona ve olaylara dayanıyor.

GERİSİ OKURA KALMIŞ...

SABAH ÜLKELERI    -    BIYOGRAFI  -  HATIRALAR  -  SORU/CEVAP REPORTAJ  

TURKIYEDE BASILDI: SEVGİLİ DÜŞMANIM  -  SONSUZLUGA ISYAN

SONBAHAR 2008'DE TÜRKİYE'DE: HORSEMAN

GECE YARISI BORAZANI   -   TRUVA GİZEMİ     -    CONSTANTİNOPLE, SEVGİLİM

POSEIDON OZGUR

Free Message Forum from Bravenet

Copyright © by [Kristina O'Donnelly]. All rights reserved.
Revised: 10/11/13 06:16:10 -0700.